Benjamissimon 70 % tumma luomusuklaa rapeilla chia-siemenillä ja virkistävän sitruksisella greipillä. Poikkeuksellinen yhdistelmä, joka yllättää ainutlaatuisella maullaan.
Kasvipohjaisissa Benjamissimon luomusuklaissa käytetään reiluin ehdoin viljeltyä kaakaota eivätkä tuotteet sisällä gluteenia tai maitotuotteita. Suklaat on pakattu muovittomaan ja biohajoavaan kääreeseen.
Tuotenumero: 2771
EAN: 3800236132226
Luomutunnus: BG-BIO-22
Valmistusmaa: Bulgaria
Nettopaino: 0,06 Kg
Bruttopaino: 0,07 Kg
Leveys/Korkeus/Syvyys: 85 mm / 170 mm / 10 mm
Säilytysohjeet:
Säilytä kuivassa, pimeässä ja viileässä. Suojaa suoralta auringonvalolta.
Erityisruokavaliotieto: Vegaaninen Vegetaarinen Gluteeniton Soijaton Maidoton
Allergeenit:
Saattaa sisältää: Seesaminsiemenet ja seesaminsiementuotteet Cashewpähkinät ja cashew-pähkinätuotteet Hasselpähkinät ja hasselpähkinätuotteet Maapähkinät ja maapähkinätuotteet Mantelit ja mantelituotteet Pistaasipähkinät ja pistaasipähkinätuotteet
Allergeenit lisätieto: Saattaa sisältää jäämiä manteleista, pistaasipähkinöistä, cashewpähkinöistä, maapähkinöistä ja seesamista.
Pakkaustyyppi: Kääritty
Pakkausmateriaali: Paperikuitu / Pahvi
Kaakaomassa*, ruokosokeri*, kaakaovoi*, chia-siemenet* (2%), emulgointiaine: auringonkukkalesitiini*, greippiöljy* (0,1%), appelsiiniöljy*, sitruunaöljy*. Kaakaopitoisuus: vähintään 70%. *Luomu
Nimi: Tumma suklaa 70 %, chia & greippi 10 x 60 g, Benjamissimo
Sisältö: 10 KPL
EAN: 3800236132417
Nettopaino: 0,6 Kg